Geološka Zbirka

Utemeljena geološka zbirka u našoj školi

Naša škola je postala dvadeset četvrta hrvatska škola koja je nabavila geološku zbirku Udruge za prirodoslovna istraživanja koju je podržalo MZOS i Hrvatski geološki institut, a s ciljem popularizacije geologije u školama. Autor ovih redaka, i sam zaljubljenik u stijene, duži niz godina prikuplja uzorke stijena i „skladišti“ ih po ormarima učionice. S obzirom da je stvaranje i oplemenjivanje geološke zbirke dugotrajan proces, cilj je uključiti učenike, roditelje i prijatelje na „doniranje“ novih izložaka za našu zbirku. Bilo bi poželjno da izložak ima i svoj pisani trag poput gdje je pronađen i kako se naziva. Materijali se mogu dostaviti voditelju zbirke, učitelju Petru Periću, učiteljicama geografije ili svojim razrednim učiteljicama/učiteljima. Nadamo se da ćemo uskoro osmisliti i kutak za stalni postav naše male geološke zbirke.

Petar Perić, prof.

Možda Vas još zanima