11. Smotra turističke kulture

Od 12. do 14. listopada 2018. godine, na otoku Hvaru, u istoimenom mjestu održana je 11. Smotra Turističke kulture. Cilj ovog projekta, uz koordinaciju dr. sc. Nansi Ivanišević, je potaknuti učenike da metodama istraživačkog rada usvajaju nova znanja o kulturnoj, umjetničkoj i prirodnoj baštini te njenoj ulozi u razvoju i afirmaciji svog zavičaja i domovine…

Zlatna formula hrvatskog jezika

Tema ovogodišnjeg natječaja bila je Zlatna formula hrvatskog jezika ČA – KAJ – ŠTO. Povjerenstvo sastavljeno od stručnjaka za obrazovanje, kulturu i turizam odabralo je najupečatljivije uratke. Među pet odabranih srednjoškolskih radova i pet odabranih osnovnoškolskih radova, našao se i rad naše škole pod nazivom Miljenko i Dobrila. Uz naše prošlogodišnje osmaše: Ivana Vujevu i Doru Vušković, na Smotri su sudjelovale i učenice 7.b razreda Lucia Pera i Doris Kurtović u pratnji svoje mentorice Marijane Eterović Faraunić te ravnateljice Jadranke Šošić. Pričom o Miljenku i Dobrili naši učenici su nastojali predstaviti čakavsko narječje, ali i svoju školu u kojoj se već dugi niz godina provode brojne aktivnosti kako bi se očuvala čakavica. Smotra je započela svečanim otvaranjem 12. listopada, a sljedeći dan predstavljeni su nagrađeni radovi kroz učeničke prezentacije. Učenici nagrađenih radova, koji su pristigli iz svih dijelova Hrvatske, potrudili su se što zanimljivije predstaviti svoje radove. Nakon uspješnog prezentiranja svojih radova učenici su zajedno sa svojim mentorima postavili štandove sa suvenirima, kolačima, raznim likerima te različitim kreativni uratcima kako bi što ljepše i autentičnije predstavili svoj zavičaj, što je plijenilo pažnju kako mještana, tako i brojnih turista.

Dora Vušković, 8.c (2017./2018.)

 

Možda Vas još zanima