SPINRAZA ZA SVE !

Naše srce je uz ANI!

Učenici naše škole sa svojim razrednicama i razrednicima pridružili su se humanitarnoj akciji na nacionalnoj razini – Spinraza za sve. Naše srce je uz sve oboljele od spinalne mišićne atrofije a posebno uz Ani, učenicu drugog razreda kaštelanske jezične gimnazije. Nekadašnje učenice naše škole, koje s Ani pohađaju razred, kontaktirali su svog bivšeg predmetnog učitelja s molbom da i naša škola sudjeluje u navedenoj akciji.

Podrška svih uključenih

Provođenje akcije naišlo je na odobravanje svih uključenih. Naime, na tržištu se pojavio lijek spinraza koji oboljelima omogućava lakše nošenje s bolešću. Cilj akcije je upoznati širu javnost o ovoj bolesti te fotografijama s porukom podrške oboljelima pružiti potporu u nastojanjima da lijek postane dostupan u Hrvatskoj i financiran od nadležnog Ministarstva.

mr. sc. Petar Perić

Možda Vas još zanima