Prije i poslije

Natjecanje pod nazivom „Prije i poslije – učenici za Dan planeta Zemlje 2018.“ Organizirala je udruga „Sunce“ u suradnji s komunalnim poduzećem Čistoća d.o.o. iz Splita. Podtema ovog ekološkog natjecanje je bila plastika i morski otpad. Učenici 3.b razreda naše škole odlučili su okušati sreću u ovom natjecanju pod vodstvom svoje učiteljice Ane Sučić te su osvojili pohvalno prvo mjesto. Naši učenici sudjelovali su u ovom projektu u nekoliko faza. U prvoj fazi pod nazivom “Upoznajmo pravo lice plastike“ učenici su prenijeli razne informacije o štetnosti mikroplastike putem pokretEko kutak Prije i poslije nog panoa koji je bilo izložen u predvorju naše škole. U sljedećoj fazi „Stripom protiv plastike“ učenici su na zanimljiv način prikazali samu temu onečišćenja okoliša uz pomoć eko-stripa. U posljednjoj fazi natjecanja pod sloganom „Bon appetit – plastike sam sit“ učenici su izložili bačenu plastiku koja nastaje pripremanjem jela u našim kuhinjama. Ovaj izvrstan projekt je osvijestio učenike naše škole pa čak i njihove obitelji o važnosti okoliša i podsjetio nas što nam sve okoliš zapravo pruža.

Marita Dadić, 8.c

Možda Vas još zanima