„KRIJESNICA KOJA SE ZOVE BAŠ KAO TI“

SUSRET SA SPISATELJICOM NATAŠOM JUKIĆ U NAŠOJ ŠKOLSKOJ KNJIŽNICI

U našoj školskoj knjižnici 6.11.2018. spisateljica Nataša Jukić predstavila je svoju slikovnicu maštovitu i punu ljubavi „Krijesnica koja se zove baš kao ti“. U našoj školi Nataša je pomoćnik u nastavi djeci s teškoćama. Slikovnica je napisana za sve uzraste, ne samo djeca nego je i odrasli rado čitaju. Ilustratorica Dona Tomić ilustrirala je slikovnicu toplim i vedrim ilustracijama.

Razgovor i izrađena krijesnica bili su uvod u priču. Dok je spisateljica čitala slikovnicu, djeca su uzimala izrađenu krijesnicu. Nakon čitanja djeca su postavljala pitanja. Shvatili su pouku priče i značenje krijesnice. Krijesnica iako je mala, ona je hrabra, ne boji se jer zna da u sebi ima svoje svjetlo. Krijesnica simbolizira dijete, njegovu moć.

 

„I zato – sretan budi, LJUBAV širi i vjeruj da je

ovaj planet prekrasno igralište.

Možda je ta KRIJESNICA tako posebna bila

baš zato jer nosi baš TVOJE IME…

Nataša Jukić

 

Možda Vas još zanima