Ciklus radionica Rastem čitajući

Ciklus radionica zajedničkog naziva Rastem čitajući povodom Godine čitanja za učenike šestih i sedmih razreda naše škole pripremila je književnica Nataša Jukić. Održane su tri radionice u kojima je sudjelovalo 26 učenika.

Obuhvaćene  su sljedeće podteme:

  • zašto je važno čitati, kako prilaziti tekstovima, na koji način razvijati kritički um, pomagala za čitanje…
  • posljedice čitanja, dijeljenje pročitanog učenja, izlaganja vlastitih osvrta nakon čitanja…
  • čitaonica Danas nisam ja Ja, ja sam onaj drugi, ulaženje u ulogu, olakšavanje unutarnjih konflikata ulaskom u različite uloge…

Sudeći prema pozitivnim komentarima naših učenika, ovakav tip radionice pravi je pogodak jer su čitanju pristupili s potpuno novih, njima puno zanimljivijih, gledišta na čemu od srca zahvaljujemo gđi Jukić.

Možda Vas još zanima